www.bialy-orzel.edu.pl    

With  google  chrome  you can  translate   any  text   and any file  into  any  language  !

BIAŁY ORZEŁ

PORTAL EDUKACYJNO – WYDAWNICZY

Portal dla  intelektualistów. W  służbie  naukowej  prawdzie.

Zniewolenie jest ceną jaką trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi
w jej głoszeniu. Nie żałuj pieniędzy na wiedzę ,bo zapłacisz wysoką cenę za niewiedzę.

 Za naszą i waszą wolność. For your freedom and ours.

Zdrowie

CZAD I SMRODZENIE czyli brednie i zanieczyszczaniu powietrza węglem    PDF

Produkowano fałszywe artykuły i fałszywe dane o tym, że Polska niedługo się zadusi od smrodów węglowych , że Kraków padnie pod naporem pyłów i wydalin węglowych, oraz, że aż 45 tysięcy ludzi w Polsce co roku umiera z tego powodu ! Nie wiedziano chyba albo udawano, że w Polsce przedwojennej czyli przez tysiąc lat i dłużej, a i także w Polsce powojennej po roku 1945, do czasu instalacji grzewczych w blokowiskach, miliony ludzi stosowało węgiel w mieszkaniach, domach i gospodarstwach i jakoś od tego smrodu nie popadali. Czy powietrze w Polsce przedwojennej albo powojennej było czyściejsze od powietrza w roku 2015( kiedy powstało to opracowanie ) ? W takim razie o co chodziło z węglową propagandą ? Jest to bardzo ciekawe i obszerne zagadnienie związane z UE oraz z polityką. W pliku jest także doskonałe naukowe opracowanie wybitnego racjonalisty Mariusza Agnosiewicza oraz dane o tym, skąd się wzięły zmiany klimatyczne, które mają wpływ na środowisko naturalne w tym na rolnictwo. W opracowaniu jest także mowa o tym, dlaczego wiosna roku 2021 była bardzo zimna, co miało wpływ na uprawy.
25 kwietnia 2021 : Opolscy rolnicy powrócili do przerwanego przez pogodę sadzenia ziemniaków.
Chłody, deszcze i przymrozki. Wszyscy zastanawiamy się czy już siać kukurydzę czy zaczekać, aż miną przymrozki. Co zatem robić? Nastąpiło kolejne załamanie pogody. To skutek układu atmosferycznego, który północy Europy przemieszcza się nad Polską. Towarzyszy mu front z zimnym, arktycznym powietrzem.
Co było i jest tego przyczyną- przeczytajcie.

Koronawirus New World Order      PDF

zbiór zebranych artykułów i danych prasowych
Jak Nowy Porządek Świata ( NWO)zmieni nasze życie?
Stałym elementem rzekomych ,jak twierdzi propaganda teorii spiskowych dotyczących Nowego Porządku Świata jest twierdzenie, że jego wprowadzenie możliwe jest tylko poprzez znaczną redukcje liczby globalnej populacji. Liczba ludności na świecie miałaby zostać zmniejszona, według różnych szacunków o 25 – 50 procent. Drogą do osiągnięcia tego celu miało być rozmyślne uruchomienie globalnej epidemii , która zdziesiątkowałaby narody na całym świecie. Koronawirus jest częścią tego planu i nie jest to żadna teoria spiskowa . Ostatnie ustalenia są potwierdzeniem masońskiego New World Order: Pandemiczna broń biologiczna – 9. Superwirus stworzony przez USA podczas rządów Obamy: 89 szczepów CoVid w ściśle tajnych testach CIA i Pentagonu .

Oto transkrypcja fragmentów najważniejszych wypowiedzi lekarza, który mimo doświadczanych nieprzyjemności, nie boi się głosić swojego stanowiska.Covid-19 oznacza Certificado de Identificación de Vacunación con Inteligencia Artificial (Certyfikat Identyfikacji Zaszczepienia Sztuczną Inteligencją), a 19 to rok, w którym został utworzony.Covid-19 to nie nazwa wirusa. Jest to raczej nazwa międzynarodowego planu kontroli i redukcji populacji, który został opracowany w ciągu ostatnich dziesięcioleci i uruchomiony w 2020 roku. A masowe szczepienia są częścią tego planu……opracowanie wysyłane wiele razy do MZ oraz KPRM. W wywołaniu pandemii nie chodziło tylko o depopulację ale o zrujnowanie gospodarek i wielu branż także ludzi poprzez drastyczne podwyżki oraz sparaliżowanie życia społecznego.

Jak kłamie EMA ( Europejska Agencja Leków) :
15 stycznia 2021 EMA: Wyciekły poufne dokumenty w sprawie szczepionek
Wyciek obejmuje m.in. wewnętrzną i poufną korespondencję elektroniczną z listopada 2020 roku dotyczącą procesów oceny szczepionek przeciw COVID-19. Jak podała EMA, „część korespondencji została zmanipulowana – naprawdę – ? przez sprawców przed publikacją w sposób, który mógłby podważyć zaufanie do szczepionek”.A w jaki sposób i przez kogo dokładnie została zmanipulowana ta korespondencja ? Portale internetowe donosiły codziennie o zgonach poszczepiennych, nie tylko w Polsce,które były tuszowane przez jakichś podstawianych lekarzy jako nie mające związku ze szczepionką Pfizera.

17 maja 2021. Eric Clapton prawie umarł od szczepionki. Co mu wstrzyknęli ?

76-letni artysta bardzo odchorował przyjęcie szczepionki na koronawirusa. Wywołała ona bowiem u niego dramatyczne skutki uboczne – zarówno po przyjęciu pierwszej dawki, jak i drugiej. Jak informuje DailyMail, istniały nawet obawy, że nigdy więcej już nie pojawi się na scenie, gdyż nie był w stanie poruszać rękoma ani stopami.Wirtuoz gitary od początku pandemii wykazywał umiarkowany optymizm wobec zalecanych środków ostrożności. W mailu do producenta muzycznego Robina Monotti Graziadei, na który powołuje się DailyMail, dał wyraz mocniejszym emocjom, pisząc m.in. „propaganda przekonywała, że szczepionka jest bezpieczna dla każdego”. „Przyjąłem pierwszą dawką szczepionki AZ (AstraZeneca) i od razu miałem ostre skutki uboczne, które trwały dziesięć dni. Nigdy nie powinienem był zbliżać się do igły” – napisał Eric Clapton, dodając, że sześć tygodni później wyzdrowiał, ale przyjęcie drugiej dawki ponowiło dramatyczne skutki uboczne. Dramatyczne, bo mogły oznaczać dla artysty koniec kariery estradowej.
„Ręce i stopy były nieprzydatne do niczego. Naprzemiennie paliły mnie żywym ogniem i były lodowato zimne” – opisał reakcję swojego organizmu artysta, kończąc maila słowami: „całe życie buntowałem się przeciw władzy i autorytetom, które mamy teraz”.
https://muzyka.interia.pl

Zawiadomienie afera covidowa      PDF

zawiadomienie o przestępstwie przeciwko Ministrowi Zdrowia i jego zastępcy oraz KPRM i innych w sprawie wdrażania szczepionki na Covida na zalecenia UE i podejrzanej Europejskiej Agencji Leków. Ignorowano te pisma i je lekceważono. Oskarżone osoby oraz współdziałające powinny być zdymisjonowane w tym premier Morawiecki odpowiedzialny za politykę rządu jak też całe zaplecze propagandowe w mediach szczególnie w TVP Info oraz w telewizji publicznej.

Na żadne pismo ani wiele emaili nie udzielono odpowiedzi w sprawie posiadania dokumentacji do szczepionki i jej działaniu ani z Ministerstwa Zdrowia ani z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ani z Kancelarii Prezydenta. Trzeba było prowadzić śledztwo w tej sprawie od 4 grudnia 2020. Zbiór pism zawiera także dane o szczepionce zaleconej przez UE która zmienia kod genetyczny i powoduje z czasem wiele chorób oraz o przejęciu szczepionki naukowców z Biontech przez Pfizera wraz z możliwym zamordowaniem twórców prawdziwej szczepionki Biontechu.

Poradnik- zdrowe ubieranie się ciepło czy zimno      PDF

Skąd się u nas wzięło kufajkowe społeczeństwo ? Warto może o tym szerzej podyskutować.
Jesień to tylko koniec lata , które łagodnie przechodzi w fazę opadania liści i delikatnej zmiany klimatu oraz temperatury. Dlaczego ludziom się tak bardzo spieszy do ciepłych ubrań i zimowego wyglądu zamiast przedłużania lata? Czy na ludzi działa samo słowo jesień, że tak się strasznie gacą i przegrzewają, czy może jest inna przyczyna ? Opracowanie jest związane ze sztuką ubierania się, zawiera cenne rady jak się odpowiednio ubierać jesienią oraz zimą, o zagrożeniach związanych z nieznajomością zasad korzystania z ogrzewania centralnego, o szkodliwych obyczajach i nawykach w ubieraniu dzieci, o sposobie ubierania się w domu, w pracy oraz w szkole, jak też nieco z zakresu polityki, która także oddziałuje poprzez modę i styl ubierania się ,co ma bezpośredni związek ze zdrowiem, mentalnością i różnymi patologiami.

Narkotyki  przeciwbólowe       PDF

W Polsce z roku na rok rośnie liczba pacjentów leczonych z powikłań po przewlekłym stosowaniu leków przeciwbólowych  opioidowych o czym trzeba  przeczytać.  Tymczasem są  nowoczesne  terapie przeciwbólowe.  W Polsce są nowoczesne zabiegi przeciwbólowe ale są dostępne tylko w kilku prywatnych klinach i są drogie. A powinny być  stosowane we wszystkich szpitalach i klinikach na NFZ. Są to między innymi takie zabiegi jak kriolezja, termolezja, neuroliza, blokada transforaminalna czy akupunktura. Zamiast  tego ludziom  się podaje narkotyki jak Tramal, Doreta  czy plastry  narkotyczne silnie uzależniające  jak  bupremorfina. A  płacić za  negatywne  skutki zdrowotne  o  których jest mowa w  pliku, trzeba  będzie. Tylko kto ma za  to zapłacić  ? Rząd  RP   albo ministerstwo zdrowia ?

A  może Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ?

Antypsychiatria       PDF

W  Polsce  jest to  temat  taboo, a  zagadnienie  psychiatrów  i ich spaczonych  opinii  dotyka wielu pokrzywdzonych  przez  nich ludzi.  Do tego dochodzi  problem braku ich wykształcenia  oraz  uregulowania statusu prawnego zawodu psychiatry.  Jest to  zawód fasadowy,wykonywany  głównie dla  pieniędzy polegający na   wmawianiu  zdrowym  ludziom  wymyślonych  chorób psychicznych, które  zostały  ukute w  wieku  XIX w  Niemczech  . Opracowanie  jest  kompedium wiedzy  o tym, czym naprawdę  jest  psychiatria i na czym polega, o  nadużyciach  psychiatrów  i   krytyce  tego  środowiska socjopatów  i psychopatów. Zasadniczo  tak zwana  psychiatria  powinna być zlikwidowana  wraz ze szpitalami  psychiatrycznymi ,  ponieważ  nie jest to żadna  nauka medyczna,  ale  pseudo-medyczna.

Komisja  Psychiatryczna w  Gostyninie       PDF

Jest to komisja  która  zajmowała się  wydawaniem  opinii i  skazywaniem  ludzi  na więzienie  psychiatryczne jako  tak zwana  Komisja  Psychiatryczna  do spraw Środków  Zabezpieczających.

Plik zawiera zawiadomienie  o  przestępstwie  przeciwko tej komisji  wraz z opisem  jej działalności  oraz  metod preparowania opinii i   fałszerstwa  prokuratorów( skany )  którzy nie dopuścili  tego zawiadomienia. Do tego zawiadomienia  było załączone opracowanie o  antypsychiatrii  oraz  inne  dokumenty.

Badania  psychiatryczne       PDF    

jakie  były  do tej pory i  jakich nie było

–  jakie  być powinny  oraz  o psychiatrycznym nazewnictwie

czego  uczyło się  lekarskie środowisko – ciąg  dalszy antypsychiatrii

skąd  się wzięła i jakie ma  korzenie

Opinie psychiatryczne       PDF   

o fałszowaniu opinii psychiatrycznych oraz epikryz przez psychiatrów w Lublinie przeciwko Redaktor Naczelnej portalu

Ustawa  o ochronie zdrowia  psychicznego   nowa       PDF 

Nigdzie  nie jest  napisane, że  nie można  wdrożyć  ustawy  opracowanej  przez  niezależnego  experta,  nie jest to  ani zakazane ani zabronione, nie ma  takiego przepisu, który wymagałby  opracowania ustawy  przez  jakąś  konkretną osobę,  ani w Konstytucji ani w żadnej innej ustawie. Można  więc się zainteresować  tą  ustawą  w kontekście  danych o  antypsychiatrii.

 Inicjatywa ustawodawcza – uprawnienie do przedkładania władzy ustawodawczej projektów aktów normatywnych. Do przedkładania ale nie do  opracowania. Z reguły krąg podmiotów uprawnionych do wniesienia projektu określany jest w konstytucji – do wniesienia ale nie do  opracowania. O tym kto  jest uprawniony do opracowania  ustawy nigdzie  nie ma  mowy. Nowe  akty  prawne  nie wymagają w  zasadzie  konsultacji tylko  wdrożenia  czyli podpisania .Podobnie  jest z nowym  KPK  – na podstronie. Prezydent  Duda  jest  przecież  katolikiem i powinien mieć na uwadze  dobro swojej ojczyzny i jej  obywateli. Wystarczy  pobrać  plik .

Profesor  Kazimierz  Dąbrowski        PDF

Najwybitniejszy psycholog  ,lekarz  i  naukowiec w  tej dziedzinie na świecie,  wyrugowany z nauk medycznych   a  przede  wszystkim z  psychiatrii  , z   psychologii także.

Dr. Ćwiek  Raport o stanie służby zdrowia      PDF

  jak zostałam  niepełnosprawną  z lat 2011-2015

 ale nie zmieniło się za wiele w roku 2020.      

Instytut Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego szacuje, że każdego roku umiera w Polsce z powodu błędów lekarzy  od 7  do 23 tysięcy osób. Winę za  to ponosi  nie tylko resort zdrowia ale  także Naczelna  Izba Lekarska i  organy lekarskie a  także  rządy .370 tysięcy jest trwale okaleczanych i nie można uzyskać nawet odszkodowania za kalectwo lub błąd medyczny, które są ukrywane . Opracowanie zawiera przekrojowy zbiór  danych prasowych i wielu innych relacji o  braku  prawidłowego kodeksu etyki lekarskiej,oraz  problemach z uzyskaniem prawidłowych  badań i wyników, głównie  chodzi o ortopedię  ale  nie tylko. Gdybym sama nie studiowała  źródeł medycznych i specjalistycznych, do dzisiaj od 2011 roku nie wiedziałabym dlaczego potwornie cierpiałam z  bólu , co było  tego przyczyną i jak powinny wyglądać prawidłowe wyniki  badań  kręgosłupa.  A  przyczyna  była bardzo prosta do zdiagnozowania.  W obecnej Ustawie  o Rzeczniku  Praw  Pacjenta  jest   zapis o  tym,że    błąd  medyczny jest  tak zwanym zdarzeniem medycznym oraz, że  to  tak zwane  zdarzenie zgłasza  się do komisji  wojewódzkiej  składającej się z  lekarzy, którzy najczęściej  ochraniają  swoich kolegów i koleżanki z  medycznej  profesji.   Więcej  w pliku.

 Kodeks Zawodowej Etyki Lekarskiej nowoczesny i kompleksowy       PDF

powstał  jako wynik  doświadczeń  opisanych w opracowaniu Dr. Ćwiek

–  może  ktoś się zainteresuje ? Nowe  akty  prawne  nie wymagają w  zasadzie  konsultacji tylko  wdrożenia  czyli podpisania .Podobnie  jest z nowym  KPK  – w  menu prawo.

 Nowoczesny Kodeks  Etyki Lekarskiej rozwiązuje ponadto problem aborcji i wiele  innych  kwestii.    Może to być rozporządzenie  zamiast  ustawy. Wystarczy  pobrać  plik .

Kodeks Etyki Lekarskiej  obowiązujący       PDF

przykład  niewłaściwych  i niekompletnych przepisów

Eutanazja – nakreślenie problematyki związanej z nowym KEL   PDF

NFZ  ZUS       PDF

brak rozliczania  skladek  na ubezpieczenie zdrowotne i afery  korypcyjne w  ZUS oraz  czy i jak można zreformować  system  NFZ

Czy ludzie  są zmuszeni zbierać  pieniądze na operacje

Tekst.

Jest  to temat  bardzo ważny, gdyż pojawił się w czasach  unijnych, przedtem nie występował ani w  PRL-u ani  przed  II wojną światową ani w  ogóle  przedtem ! Czy  zatem  są uzasadnione  horrendalne  koszty  jakichś  operacji, które  można wykonać w  ramach ubezpieczenia w Polsce , i dlaczego ni stąd ni zowąd  zmusza się  ludzi do  płacenia ogromnych  pieniędzy ze  zbiórek  za operacje przeważnie dzieci?

Forum obywatelskie  wpis:  Co rusz odbywają się akcję zbierania pieniędzy na operacje ratujące życie. Szczególnie dramatyczne są wezwania do składania datków na operacja np. serca dla dzieci (ostatnio fundacja Radia Zet). Nasuwa się pytania, dlaczego Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje tych operacji? Dlaczego z naszych składek nie są finansowane operacje ratujące życie? Czy NFZ finansuje jedynie wybrane przez siebie procedury, szczególnie chętnie te tańsze? Przecież istotą ubezpieczenia jest, że zdrowi współfinansują ubezpieczenie, które w przypadku zachorowania pokrywa potrzebne wydatki na terapię, bez względu na koszty. Co to za kraj, gdzie jak masz pecha to na leczenia musisz zbierać datki i liczyć na dobre serce współobywateli !

Redakcja  Białego Orła  uważa, że  to  Ministerstwo Zdrowia  jest od  fundowania  szkoleń za granicą dla chirurgów w  klinikach  o światowej  renomie  aby mogli  przeprowadzać  operacje w Polsce  bez  zbiórek milionów  dla dzieci  i innych  osób.

A  z  drugiej  strony- może  nie było  żadnych zbiórek  tylko  wyłudzanie  pieniędzy  ?

                                Czy ktoś  kiedyś rozliczał  takie  zbiórki  ?

Zakład  Ubezpieczeń Społecznych i zdrowotnych  w  skrócie  ZUS    

Tekst.

Na stronie  ZUS  nie   napisano, kto powołał  ZUS w  okresie  międzywojennym. W  komunie  pomijało się  nazwiska  osób zasłużonych  i pisało  się, że  coś  powstało,  zostało utworzone  albo powołane  bez  nazwisk i  rodowodu,  bo często było to rodowód  szlachecki i tak zostało  jeszcze w  roku 2021.

Mieczysław Dunin- Wąsowicz  założycielem  ZUS

Kajetan Koźmian w poemacie Stefan Czarniecki pisze, iż jeden z synów Piotra, wąsem zdobiąc lice, Duninów-Wąsowiczów rozpoczął dzielnicę.  Z grona zasłużonych przodków wspomina się nierzadko generała Stanisława Dunin-Wąsowicza, adiutanta Napoleona, wiernego cesarzowi po Elbę, który wrócił następnie do kraju, ale umarł w Paryżu. Wybijali się członkowie tej rodziny na polu wojskowości i w medycynie.  Tej drugiej poświęcił się Mieczysław, urodzony w r. 1849, absolwent i doktor uniwersytetu we Fryburgu. Jak wielu światłych Polaków doby rozbiorowej, wykształconych poza granicami nieistniejącego państwa polskiego, wrócił do cieszącej się względną autonomią Galicji,    by w r. 1881 objąć Katedrę Farmacji i Farmakognozji utworzoną na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jana Kazimierza. Redagował „Czasopismo Towarzystwa Aptekarskiego”, publikował prace naukowe.   Przyszłą żonę MDW  poznał w pociągu pancernym nr I podczas obrony Lwowa w r. 1918. Później oboje kończyli studia w Uniwersytecie Jagiellońskim – ona rolnictwo, on medycynę. Teresa urodziła się w Poznaniu, jednym z miast, w których jej ojciec odsługiwał stypendium (trzy lata służby za rok studiów).

W cywilu zaangażował się w tworzenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, opracowując jego strukturę, wówczas najnowocześniejszą w Europie.

Uczestniczył w budowaniu, z funduszy ZUS, sanatoriów, głównie na Podkarpaciu, które w latach 1945-47 dewastowano na rozkaz nowych komunistycznych  i sowieckich jałtańskich władz.

Wybory  prezydenckie 2014.  Działać w służbie wszystkich Polaków

Jeżeli będę Prezydentem Rzeczypospolitej na kolejną kadencję, gwarantuję kontynuację dobrych zmian, które służą i pomagają Polakom. Chcę budować silne, sprawiedliwe państwo, którego naród żyje godnie i bezpiecznie. Wierzę, że jesteśmy w stanie zbudować Polskę, o jakiej marzymy. Polskę sprawiedliwą, bogatą, silną, która dba o obywateli, w której zwycięża uczciwość, a nie cynizm i draństwo.    Polska to nasz wspólny dom. Jako jego mieszkańcy chcemy, by był on opoką chroniącą nas w czasie burzy. Chcemy, by zapewniał nam bezpieczeństwo, które pozwala patrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Bezpieczny dom musi mieć solidną konstrukcję i twardy fundament. Tym fundamentem winna być równość wszystkich wobec prawa, a filarami – praca i rodzina. Mamy odpowiedzialność przed następnymi pokoleniami, jaką Polskę im zostawimy. Musimy zostawić im Polskę silną, sprawiedliwą, dobrze rozwiniętą .Obiecuję, że jeśli obdarzycie mnie ponownie zaufaniem, będą kontynuował politykę budowania Polski silnej i sprawiedliwej, w której wszyscy są równi.      https://www.andrzejduda.pl/

6.10.2020  Andrzej Duda: Rekonstrukcja rządu nie jest w Polsce codziennością

Zapewnił, że każdy projekt i każdy głos, który będzie do niego kierowany, będzie przez niego „wnikliwie obserwowany od strony merytorycznej”. „W pierwszej kolejności będę się kierował zobowiązaniami, które podjąłem, które podjęliśmy, ale będę się w każdym przypadku kierował także tym, co nazywamy dobrem obywateli i dobrem Rzeczpospolitej” – oświadczył Duda.

Unijny Codex Alimentarius zabija PDF

Codex Alimentarius (łac. książka żywności, kodeks żywności) – jest to zbiór przyjętych w UE oraz w skali międzynarodowej norm żywności, kodeksowych praktyk, zaleceń i wytycznych wykorzystywanych przez urzędowe służby kontroli, przemysł rolno-spożywczy oraz środowiska naukowe.Prace dotyczące norm żywnościowych prowadzone są na forum Komisji Kodeksu Żywnościowego, działającej od 1963 roku, w ramach Wspólnego Programu dla Norm dotyczących Żywności, powołanego przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO). Jest to jednak tylko tekst propagandowy .Kodeks Żywnościowy jest nie bez podstawy oskarżany o to, że jest to program kontroli populacji, faktyczne wdrożenie eugeniki oraz proces ustanowienia rządu światowego poprzez narzucanie szkodliwych norm żywnościowych i wręcz trucie ludzi. Więcej na podstronie w tym o Farmakopei Polskiej oraz o znanym producencie leków Hasco-Lek.